Від трояна-по*ноклікера постраждало більше 1 мільйона користувачів

Найбільшу в історії магазину додатків Google Play кібератаку розкрили фахівці компанії ESET. Розробники антивірусного програмного забезпечення заявляють, що від трояна-по*ноклікера Android / Clicker постраждали понад мільйон користувачів.

Сім місяців і 343 модифікації

Кібератаки із застосуванням Android / Clicker почалися близько семи місяців тому. За словами експертів, в магазині додатків було виявлено 343 модифікації трояна-по*ноклікера, а кількість завантажень шкідливого ПО перевищило 1,2 млн.

Експерти додають, що систему безпеки магазину додатків Google Bouncer щодня обходило близько десятка версій по*ноклікера. В середньому кожен додаток завантажувалося 3600 раз, рекордсмени – до 500 тис. Разів.

Як працює троян

Android / Clicker маскується під ігри та інші законне програмне забезпечення. Найчастіше це GTA San Andreas Free, Subway Surfers 2015 року, Dubsmash 2, My Talking Tom v2.

Після установки шкідливе програмне забезпечення генерує трафік на «сайти для дорослих». Оператори трояна за рахунок збільшення кількості звернень отримують дохід. Власники заражених Android-пристроїв, в свою чергу, можуть отримати величезний рахунок за мобільний інтернет.

“Ми спостерігали ряд компаній по поширенню шкідливого ПЗ на Google Play, але жодна з них не тривала так довго і не привела до такого числа заражень. ”

Лукас Стефанко

Вірусний аналітик ESET

як захиститися

Щоб не стати жертвою кіберзагрози, фахівці рекомендують встановити на Android-девайс якісний антивірус і регулярно оновлювати його. Перед завантаженням програм з Google Play варто прочитати відгуки і об’єктивно оцінити рейтинг додатки – низькі оцінки і негативні коментарі попередять про те, що ПЗ може бути небезпечним.