Унікальність тексту
Раз вже ви читаєте цю статтю, значить для вас не є новиною той факт що пошукові системи люблять тільки унікальні тексти і намагаються не ранжувати високо скопійовані і вкрадені копії.

Так як текстів щодня з’являється дуже багато, природно існує потреба в різному програмному забезпеченні, яке перевіряє ту саму унікальність тексту.

Способів перевірки унікальності вистачає, але чи всі вони володіють достатньою якістю, щоб користуватися ними регулярно, для перевірки текстів перед публікацією на сайті? У даній статті я хочу розглянути як перевірити текст на унікальність і які інструменти для цього найкраще використовувати.

Що потрібно знати про унікальність і як відбувається її перевірка.

1. Спершу розглянемо основні визначення, які пов’язані з перевіркою унікальності.
Унікальний текст – це той текст, який раніше не був опублікований на жодному сайті в інтернеті та / або не був проіндексований пошуковими системами. Тобто це той текст, про існування якого не знають пошукові системи.

Рерайтинг – тут можна зустріти багато визначень. Попросту кажучи, рерайтинг це текст переписаний своїми словами. Наприклад є певна стаття, яка знаходиться в індексі ПС, її взяли і переписали. Тепер в очах ПС вона виглядає унікальною, але її інформаційний вміст залишається колишнім, звичайно якщо її рерайтив адекватний автор.

Копіпаст – від англійського Copy (копіювати) Paste (вставити), тобто скопійований текст.

2. Тепер про те як відбувається перевірка. Пошукові системи постійно сканують сторінки різноманітних сайтів інтернету з метою виявлення нових текстів і занесення їх в свої бази. Вони вважають унікальним саме той текст який був виявлений роботом ПС раніше ніж інший. Т. е. Якщо розмістити дві однакові статті на різних сайтах, то унікальною буде та, яку робот раніше проіндексує.

При перевірці статті на унікальність, той сервіс або програма, яку ви для цього використовуєте, звертається до пошукових систем і порівнює ваш текст, з уже наявними варіантами тексту в індексі ПС. Чим більше не схожим буде текст вашої статті на всі ті тексти, які є в базі ПС, тим більше унікальною буде ваша стаття.

Але перевірка тексту відбувається не цілком, він розбивається особливим чином по кілька слів, на так звані шингли. Шингл це кілька слів тексту які піддають перевірці. Розмір шинглів в різних програмах може бути від 9 до 3 слів. Якщо шингл дорівнює трьом, то весь текст розбивається по три слова і відбувається перевірка на наявність 3 слів. Якщо такі слова знайдені значить дана ділянка тексту не унікальна.

При цьому різні програми по різному складають ці самі шингли. Стаття що перевіряється не просто з самого початку розбивається по три слова, застосовується так само і нахлист шинглів. Це коли кожен новий шингл може захоплювати слова з попереднього. Тут все залежить від алгоритмів роботи програми або сервісу.

Існуючі на сьогоднішній день програми можуть не тільки визначати повні копії тексту, тобто так званий копіпаст, але й часткові копії ,наприклад коли слова в тексті замінюються на синоніми, змінюється морфологічна форма слова і т. д. Це називається перевірка на рерайт.

Однозначної думки з приводу того як ПС відносяться до тексту, який при перевірці на рерайт має низьку унікальність немає.
Робити перевірку тексту обов’язково потрібно, особливо коли ви замовляєте у автора написання копірайту.
Онлайн сервіси для перевірки унікальності
Для початку розглянемо як перевірити текст на унікальність онлайн і які сервіси можна для цього використовувати.

Сервіс від біржі контенту Text.ru

Давати на перевірку можна статті розміром від 100 до 15000 символів. Як запевняють розробники даного сервісу перевірка проводиться не методом шинглів, а за допомогою інших алгоритмів. Можна використовувати сервіс без реєстрації, але пройшовши її вам будуть доступні деякі додаткові функції.
Потрібно сказати, що текст піддається дуже серйозній перевірці і за своїм характером вона дуже схожа на перевірку на рерайт, доступну в деяких програмах, про які піде мова нижче.

Після перевірки неунікальні ділянки тексту будуть підсвічені, а під текстом розташовані адреси сторінок на яких знайдені збіги. Є можливість підсвітити неунікальний текст, який знайдений на всіх сайтах, або на конкретному, одному сайті. Якщо вам прислали неглибокий рерайт або неякісний копірайт, даний сервіс його обов’язково визначить.

Сервіс Miratools.ru

Це сервіс від усім відомої біржі статей MiraLinks. Існує як платна так і безкоштовна версія сервісу. Чесно кажучи не розумію навіщо такі речі робити платними? Але все ж в платній версії немає обмежень на кількість перевірок, кількість символів для перевірки, можна застосовувати пакетну перевірку і перевірку за URL. У безкоштовної версії з додаткових функцій є можливість вказати домен сайту який буде ігноруватися при перевірці.

Якість перевірки в цілому не поганий але перевірка йде з шинглів в 9 слів. Це досить багато, тому даний онлайн сервіс не зовсім підходить для постійної перевірки текстів. Робили його саме для перевірки унікальності статей розміщуваних через біржу MiraLInks і з цим завданням він напевно справляється, але не більше того.

Програми для перевірки унікальності

Розглянемо можливості програм призначених для перевірки текстів, вони за всіма параметрами виграють у онлайн сервісів.

Програма Advego Plagiatus

Програма від розробників такої відомої біржі контенту як Advego. Перед творцями біржі в свій час постала проблема надання замовникам і авторам інструменту для перевірки унікальності. І потрібно сказати, що вони створили дійсно якісний інструмент.
Програма має 2 способи перевірки – це швидка і глибока перевірка. Швидка перевірка являє собою звичайну перевірку на копіпаст. Глибока перевірка – це більш ретельна перевірка, причому не тільки на копіпаст але й на рерайт. Тут уже видається не одна а дві цифри, наприклад 99% / 42%. Де 99 – це відсоток унікальності для копіпаста, а 42 – для рерайта.
За замовчуванням перевірка здійснюється з шинглів рівним 4. Але в налаштуваннях програми можна встановити будь-яке значення від 2 до 10. Тут же, є можливість налаштовувати інші функції, але я віддаю перевагу залишати їх за замовчуванням. При перевірці, неунікальні ділянки тексту підсвічуються.
Так само є можливість виробляти перевірки по URL і вказати домен для ігнорування. В цілому програма працює досить якісно. Вже не перший рік я користуюся тільки цією програмою і рекомендую її для вас.

Програма Etxt Antiplagiat

Ще одна програма від ще однієї популярної біржі контенту Etxt. Програма так само здійснює дуже якісні перевірки.
І тут є кілька типів таких перевірок:

  • Експрес перевірка – найпростіша і швидка перевірка, якість перевірки низька.
  • Перевірка унікальності – це вже більш ретельна перевірка.
  • Глибока перевірка – дуже ретельна перевірка, при якій якість найвища.
  • Перевірка на рерайт – перевірка тексту на предмет того чи є він рерайтом.
  • Перевірка сайту – дозволяє перевірити всі сторінки вашого сайту на предмет унікальності.

Перевірку можна здійснювати за URL адресою сторінки, а в налаштуваннях вказати домен для ігнорування. За замовчуванням перевірка проводиться з шинглів рівним 3. Здійснюючи глибоку перевірку можна бути впевненим в її якості.