Список кращих мов щоб познайомитися з ними за місяць
Пропоную вам список кращих мов щоб познайомитися з ними за місяць.

8 варіантів провести місяць з користю і встати на шлях до свого майбутнього:

Місяць програмування принесе величезну користь незалежно від того, яку мову обрати. Але з урахуванням ваших інтересів, спробуйте одну з наступних:
 

  • Якщо цікаво писати швидкі скрипти для серверної частини сайтів, то вибирайте Python. Мова проста у вивченні, зручна для читання і написання коду і неймовірно гнучка.
  • Якщо вам потрібна мова, що працює однаково на всіх web-платформах, вибирайте JavaScript. Майже всі веб-клієнти використовують цю мову, і плюс можна легко взаємодіяти з Node.js на стороні сервера, використовуючи той же JavaScript.
  • Якщо ж цікаві перспективи в обчисленнях і високочастотному трейдингу, подивіться на C і C ++. Їх продуктивність потрібна для деяких типів додатків. І ви напевно будете працювати з системою, уже написаною на цих мовах.
  • Якщо вам до душі кар’єра в науці про дані або кількісні дослідження, вивчайте R або Matlab. Вони містять безліч корисних аналітичних та статистичних інструментів, включаючи бібліотеки для побудови графіків або створення числових моделей.
  • Якщо ви плануєте створювати мобільні додатки для широкої аудиторії, то вчіть Java і розробку під Android. Швидше за все, в найближчому майбутньому це буде найпопулярніша мобільна платформа.
  • Якщо вам хочеться писати програми для однорідної операційної системи (тобто однаковою на різних пристроях), вивчайте Objective C або Swift. Це допоможе уникнути проблем з ОС і відмінністю пристроїв, і ваші програми будуть працювати однаково на телефонах і планшетах користувачів Apple.
  • Якщо хочете відразу пізнавати основи, вивчіть функціональну мову на зразок Lisp або Scheme. Вони часто використовуються для навчання принципам комп’ютерного програмування, і оволодіння ними на початку дасть вам хороший старт.
  • У пошуках так само функціональної, але більш потужної і популярної в промисловості мови, подивіться на Scala і Erlang. Вони підтримують паралельні обчислення, і зараз кілька великих технологічних компаній пишуть на них свої продукти.

Для кожного з наведених сценаріїв можна вибрати багато привабливих мов. При виборі ключовими повинні бути наступні принципи:

  • Виберіть мову, яка буде добре виконувати ваші завдання.
  • Виберіть досить популярну мову, щоб було багато навчальних онлайн-ресурсів.

Місяць знайомства з будь-якою з цих мов навряд чи дозволить виграти конкурс або створити інтернет-хіт, але він закладе фундамент на шляху досягнення ваших особистих цілей.