Що таке трастові сайти,або трастові посилання
На форумах і блогах по оптимізації можна часто зустріти такий вислів, як трастові сайти, або трастові посилання.

Одним із значень слова Trust в перекладі з Англійського, означає вірити, довіра. Тобто коли ви зустрічаєте на форумах по СЕО вираз трастовий сайт, то воно означає сайт, який користується довірою у пошукових роботів. Відповідно трастове посилання – це посилання з такого сайту.

Отже, із загальним поняттям “трастовості” ми визначилися, тепер давайте відповімо на запитання: Як зробити сайт трастовим? На це питання однозначно відповісти буде непросто, оскільки не існує рецепту з виготовлення трастових сайтів.

Однозначно можна говорити про те, що пошукові роботи дають великий відсоток трасту (довіри) старим, перевіреним часом сайтам (доменам). Саме тому багато вебмайстерів полюбляють купувати вже раніше зареєстровані, але кинуті домени, ніж реєструвати домен з нуля. Зі старим доменом можна разом з ТиЦ і RP отримати в навантаження траст, за умови, звичайно, що на цьому домені не було раніше ГС, ГС сателітів…

Сайт повинен розвиватися, періодично поповнюватися цікавим і унікальним контентом. Мати хорошу кількість посилань зі старих (трастових) сайтів.

Що дає траст сайту, або посилання з таких сайтів?

Дає багато чого. В першу чергу трастовий сайт завжди ранжируватиметься у видачі набагато вище нових молодих сайтів. Особливо велику допомогу надасть трастовість при просуванні по ВЧ пошуковим запитам, де дуже велика конкуренція.

Наведу один приклад.
Я зробив на молодому сайті сторінку під один очікуваний серіал. Оптимізував її під потрібні ключові слова, написав унікальний опис, прикупив пару десятків посилань на біржі. В результаті, через 2-3 апдейта Гугла був на 4-5 позиції в топі видачі по потрібних запитах. На сайт йшов хороший і стабільний потік відвідувачів, все було чудово, поки не настала прем’єра серіалу.
Після прем’єри серіал анонсували на своїх сторінках десятки і сотні інших сайтів. В результаті зросла конкуренція, і вже через тиждень після прем’єри і чергового апдейта в пошуковій видачі Гугла, мій сайт відлетів на 57-е місце. У топі залишилися тільки старі і якісні сайти.

На цьому прикладі видно, наскільки впливає трастовість сайту на його відвідуваність. Можна звичайно було б купити ще пару сотень якісних посилань і вилізти в топ, але мова не про те. Для трастового сайту потрапити і втриматися в топі набагато простіше, ніж новачку.