Що таке mysql
База даних (БД) річ вкрай корисна для ведення свого сайту. Працювати зі статичним проектом, що складається з декількох html сторінок легко і без застосування баз даних.

Однак сайти мають тенденцію розростатися. З динамічним проектом такий метод роботи вже навряд чи себе виправдає. Зберігати масиви різної інформації в сотнях файлів, а потім витягати з них певні рядки при роботі веб-сервера – справа клопітка і повільна. БД дозволяють структурувати і систематизувати інформацію. Код для використання БД набагато легший, ніж аналогічний для роботи з файлами, та й часу на запит йде куди менше.

Що таке mysql?

База даних mysql (database) – це сукупність пов’язаних між собою таблиць. Для прикладу, в одній таблиці можуть зберігатися дані про користувача, зареєстрованого на сайті, а в іншій – дані про коментарі, які залишив користувач на сайті.

Найкраще рішення – зберігати інформацію типу списків, коментарів і т.д. в БД. Для легкості управління БД, зміни і додавання даних існують системи управління базами даних (СУБД).

Одна з найпопулярніших СУБД в сучасних інтернет-технологіях, безперечно, MySQL.

Web-майстри навіть придумали альтернативну назву MySQL – «мускул». Тому, якщо ви коли-небудь почуєте вираз «двіжок на мускулі», це означає, що CMS використовує базу даних MySQL.

Основними перевагами MySQL є досить висока швидкість роботи та обробки даних. Хорошою перевагою цієї СУБД є те,що вона розповсюджується безкоштовно і являє собою програмне забезпечення з відкритим кодом.

Як же зберігаються дані в реляційних базах даних?

Уявіть собі найпростішу таблицю імен, номерів телефонів, адресів і т.д. Саме так і зберігаються дані реляційних БД – у таблиці, організовуються посередництвом стовпців і рядків. Кожному стовпцю присвоєно ім’я, яке відображається в назві, всі значення в цьому стовпці належать до змінних тільки одного типу. Стовпці розташовані в певному строгому порядку, в той час як рядки невпорядковані. Найчастіше дані деяких осередків в одній таблиці пов’язані зі значенням осередків іншої таблиці і так далі. Запити до БД повертають результат у вигляді таблиці.

Дані в БД діляться на унікальні або неунікальні. Неунікальні – це ім’я, рік народження, час і т.д., в той час, як унікальні – номер кредитки, договору хостинг-послуг. Унікальні значення присутні в списках так званого «унікального індексу»

Найпопулярнішою «зв’язкою» для управління сайтами вважається MySQL з мовою PHP. Багато CMS написані на PHP у зв’язці з БД MySQL. Одним з найяскравіших прикладів даного «союзу» може служити WordPress, який завоював величезну популярність у світі. Взаємодія з MySQL в даному випадку ведеться за допомогою сукупності функцій. Прикладом такої функції може служити «mysql_connect», яка виконує з’єднання з сервером БД і повертає дескриптор з’єднання з нею.

Існує безліч СУБД які підтримують SQL: MySQL, mSQL, PostgreSQL, MSSQL і безліч інших. Кожна з них має переваги в певній сфері. І все ж саме MySQL завоювала широке визнання і популярність в Інтернеті завдяки своїй гнучкості та універсальності.