Що таке JavaScript

Історія виникнення javascript:

Мова JavaScript була створена за 10 днів у травні 1995 року Бренданом Айком, який працював у той час в Netscape, тепер в Mozilla.

JavaScript не завжди був відомий як JavaScript: початкова назва була Mocha, ім’я було вибрано Марком Андрессеном, засновником Netscape. У вересні 1995 року назва була змінена на LiveScript, та в грудні того ж року, після отримання ліцензії на товарний знак, було прийнято ім’я JavaScript. Це був свого роду маркетинговий хід , так як в цей час була дуже популярна мова Java.

Можливості Javascript:

JavaScript – розвинена мова сценаріїв, яка використовується в мільйонах веб-сторінок і серверних додатках по всьому світу. JavaScript є розширеним варіантом ECMAScript ,стандартної мови сценаріїв, тільки з м’якою відмінністю від опублікованого стандарту.

У двох словах, JavaScript являє собою динамічну мову сценаріїв підтримки прототипу на основі будівництва об’єкту. Основний синтаксис навмисно схожий на Java і C ++, щоб зменшити кількість нових понять, необхідних для вивчення мови. Велика кількість функцій працюють за одним і тим самим принципом як і вищеперераховані мови.

Мова javascript може функціонувати як процесуальна і об’єктно-орієнтована мови. Об’єкти створюються програмно в JavaScript, шляхом приєднання методів і властивостей для порожніх об’єктів під час виконання, на відміну від визначень синтаксичних класів, поширених в компільованих мовах, таких як C ++ і Java. Після того, як об’єкт був побудований він може бути використаний для створення подібних об’єктів.

Динамічні можливості Javascript включають будівництво виконання об’єкта, списки змінних параметрів, функцій змінних, динамічне створення сценарію (через Eval), об’єкт інтроспекції , і відновлення вихідного коду (програми JavaScript можуть декомпілювати функції назад у вихідний текст ).