SEO оптимізація
Напевно ви чули про пошукове просування сайту. Ви чудово знаєте, що існують пошукові системи (Яндекс, Google, Bing та інші), які видають користувачам списки сайтів у відповідь на введені запити (наприклад, «ремонт квартири», «доставка обідів в офіс» або «готелі Карпат»).

Причому якісь сайти виходять на перші місця в пошуковій системі, а якісь можна знайти, лише перегорнувши кілька сторінок.
Пошукова оптимізація сайту (розкрутка сайту,пошукове просування сайту, SEO) – це сукупність заходів з метою підвищення позицій сайту в результатах видачі пошукових систем за заздалегідь відібраними запитами.

Чи варто займатися SEO-оптимізацією?

Насамперед потрібно поставити себе на місце відвідувача. Як ви думаєте, чи цікавий ваш сайт відвідувачеві? Що такого особливого він йому пропонує? Для початку, ви повинні ясно собі уявляти, для якої мети служить ваш сайт. Задайте собі 4 нижчеперелічених запитань щодо вашого сайту:

 • Чи пропонує сайт якусь корисну (і бажано унікальну) інформацію?
 • Економить він час відвідувачам? ( надаючи якийсь онлайн-сервіс)
 • Економить їм гроші? ( надаючи унікальну пропозицію)
 • А може дозволяє їм заробити? ( пропозиція про співпрацю)

Якщо до вашого сайту не відноситься ні один з пунктів, то з великою ймовірністю ваш сайт не відрізняється від сотень і тисяч сайтів конкурентів. Просування такого сайту завдання непросте. Адже пошукові системи, використовуючи певні методики, заміряють час, проведений відвідувачами на вашому сайті. Якщо відсоток відмов (тобто покидання вашого сайту через кілька секунд після заходу) буде високим, то сайт буде визнаний нецікавим, і його позиції у видачі можуть бути переглянуті в бік зниження.

Далі задайте собі наступне питання: чи плануєте ви регулярно оновлювати сайт, поповнювати його свіжою інформацією? Не має значення, самостійно або силами сторонньої компанії. Якщо ні, то SEO оптимізація нематиме сенсу. Справа в тому, що пошукові системи поступово знижують позиції сайтів, на яких не ведеться поповнення та актуалізація інформації (з цього правила, щоправда, є рідкісні винятки, але для 99% сайтів це так).

Ефективні варіанти оптимізації сайту

Перший варіант – це купівля контекстної реклами. Найбільш популярним постачальником контекстної реклами в світі є Google Adwords, також,в країнах СНГ, популярністю користується Яндекс.Директ. В ідеалі потрібно розміщувати рекламу і там, і там. Особливістю цих систем є той факт, що ви платите тільки за реальних відвідувачів. Однак не забувайте, що як тільки ви перестанете платити, потік відвідувачів на сайті зникне.

Другий варіант – наповнення сайту контентом. Багато власників сайтів роблять велику помилку, не вважаючи за потрібне наповнювати і актуалізувати свій сайт. Як вже говорилося вище, регулярне оновлення та поповнення сайту дуже важливе для пошукових систем, звідки швидше за все буде приходити 99% ваших відвідувачів. Серед веб-майстерів зі стажем широко відомий той факт, що контент повинен бути першочерговим. Якщо немає контенту, то оптимізація безглузда. При регулярно оновлюваному контенті навіть без грамотної структури вага вашого сайту буде збільшуватися в очах пошукової системи, і до вас почнуть приходити люди. Погодьтеся, що написати 1-2 статті в тиждень не так вже й важко. На крайній випадок, якщо ви не вмієте писати тексти або у вас зовсім немає на це часу, ви завжди можете замовити написання текстів у сторонніх людей.

Третій варіант – купівля посилань – відмінна можливість додатково підняти позиції сайту у видачі пошукової системи по тим чи іншим запитам. Але, щоб досягти дійсно помітного ефекту в просуванні сайту посиланнями, необхідно не тільки правильно виконувати всі необхідні дії, але і позбутися від різного роду помилок, які часом зустрічаються в колі початківців оптимізаторів. Розглянемо найбільш популярні з них:

 • Чим вище тИЦ сайту-донора – тим краще.
  Починаючи розкрутку сайту самостійно, слід пам’ятати, що тИЦ в плані придбання посилань – показник суб’єктивний, і орієнтуватися на нього слід далеко не завжди.
  Іноді посилання з ресурсів, де тИЦ дорівнює нулю, працюють значно краще, ніж ті, де тИЦ вище нуля. Перш за все, слід звертати увагу на якість сайту, його відвідуваність, рівень виконання, а також на рівень його розвитку.
 • Чим більше посилань купити – тим вище буде ефект.
  У реальності, вирішивши звернутися до системи розкрутки сайтів, при купівлі посилань слід звертати увагу, насамперед, на їх якість, а не гнатися за кількістю. Більше того: бездумно купуючи безліч посилань, ви ризикуєте навіть нашкодити своєму ресурсу і підігнати його під відповідний фільтр пошукової системи. В результаті, в гіршому випадку ви можете втратити практично всіх потенційних відвідувачів, які прийдуть за допомогою пошуковика.
  Здійснюючи самостійну розкрутку сайту, регулярно закуповуйте якісні посилання, поступово збільшуючи їх кількість. Для початку можна купувати по кілька на день.
 • Купівля посилань втрачає свою ефективність.
  Насправді, покупка посилань була і є ефективною процедурою. Звичайно, в порівнянні з минулим (коли посилання впливали на 80-90%) результативність даного методу злегка знизилася, але, тим не менш, просування сайту за допомогою посилань – одна з найбільш важливих складових в SEO.

Коли потрібно починати просування посиланнями?

Здійснювати розкрутку сайту самостійно за допомогою покупки посилань слід починати наповненням сторінок ресурсу унікальним контентом. За цей час сторінки які просуваються займуть певні місця у видачі пошуковиків, і надалі можна буде продовжувати розкрутку за допомогою зовнішньої оптимізації.