Релевантність сторінки
Релевантність сторінки– технічний термін, прийнятий в середовищі оптимізаторів і фахівців, що мають відношення до роботи пошукових машин.

Поняття релевантності було введено розробниками алгоритмів роботи пошукових машин.

Релевантність це відповідність тексту сторінки або цілого сайту конкретному пошуковому запиту.Чим вища релевантність тексту, тим більше у вашої сторінки шансів потрапити на перший рядок видачі пошуковиків при рівності інших факторів.

Ступінь релевантності одного тексту різними пошуковими запитами буде різний.Припустимо у нас є текст про догляд за домашніми тваринами,було б трохи дивно, якби він видавався користувачеві по пошуковому запиті ” адронний колайдер “.

Пошукова машина, знаючи рівень релевантності кожного тексту у своїй базі, вибирає найкращі, оптимальні на її думку варіанти,і видає їх користувачеві.

Алгоритм визначення текстової релевантності сторінок у кожної пошукової машини свій. Цей алгоритм являє собою комерційну таємницю пошукової системи, яка дуже ретельно охороняється. Відкриття такої інформації дозволило б багатьом оптимізаторам легко маніпулювати видачею пошуковика.

Пошукові машини змушені постійно боротися зі спамом, тому їх алгоритми з кожним днем все більше ускладнюються. Оптимізація сайту, з цієї причини, стає все більш складнішим процесом і вимагає високої кваліфікації від оптимізаторів.