План Майкрософт перенести додатки Android в Windows провалився
На днях Майкрософт оголосила, що припиняє спроби запропонувати розробникам простий спосіб перенесення додатків. Рішення підтверджує чутки про те, що ще в листопаді компанія розглядала можливість поховати ідею.

Проект, під кодовою назвою Astoria, ініціатива в перенесенні додатків Android, вперше представили на конференції розробників Майкрософт в минулому році поряд з аналогічними планами побудувати так званий «міст» між iOS і Windows, і допомогти розробникам перенести старе програмне забезпечення Windows і веб-додатки в останні версії своєї операційної системи. Виходить, що «дві проміжні технології для перенесення коду з мобільних операційних систем в Windows були непотрібними», – пише керівник Майкрософт Кевін Галло.

Ця заява прозвучала через день згоди Майкрософт придбати Xamarin, стартап, який дозволяє розробникам створювати додатки на одній мові програмування, а потім адаптувати програмне забезпечення до будь-якої великої платформи для смартфонів. Замість того щоб чекати більшого прогресу в Astoria, Майкрософт говорить, що розробники тепер повинні вивчати використання засобів відкритого вихідного коду для переходу на iOS, назване всередині компанії проектом Islandwood, або звернутися до продукції Xamarin для створення кросплатформних додатків. «Філософія мостів завжди існувала, щоб зробити процес якомога простіше для вас, щоб перенести код в Windows, і наші інвестиції в iOS Bridge зроблять його найпростішим, каже Галло.

Майкрософт розуміє, що вона фактично втратила частку ринку мобільних ОС, а значить, що за останні два роки компанія забезпечила доступність власних додатків на будь-якій платформі, і тепер намагається допомогти стороннім розробникам зробити те ж саме. В очах корпорації Майкрософт, чим більше користувачів продуктів Office і Windows, незалежно від того, який пристрій використовується для їх запуску, тим краще для її бізнесу в довгостроковій перспективі. Проте, призупинення інструментального засобу перенесення Android передбачає, що компанія бачить велику цінність в допомозі принести додатки iOS в Windows. Зрештою, офісні та комерційно-орієнтовані програми лише для Android можна перерахувати на пальцях.