Історія html
HTML є зараз основою будь-якої, навіть самої просунутої, технології в Інтернеті.
Історія html починається 1986, коли Міжнародна організація по стандартизації (ISO) прийняла стандарт із назвою SGML (Standard Generalized Markup Language).

Дану мову описували як мову для логічного оформлення тексту, тоді не мали на увазі опис зовнішнього вигляду документа. Стандарт SGML навіть не був готовою системою для розмітки тексту, він не припускав якого-небудь списку структурних елементів, які застосовувалися б у певних ситуаціях. Дана мова призначалася лише для опису синтаксису написання основних елементів розмітки тексту (які зараз називають тегами). Це основні причини того, що мова SGML не отримала значного поширення.

Інтерес до даної мови проявили в 1991 році, коли Європейський інститут фізики частинок відчув потребу в передачі гіпертекстової інформації по мережі Інтернет. В тому році на основі SGML було створено нову мову – HTML (Hyper Text Markup Language). В HTML версії 1.2 були присутні близько 40 тегів, але, як і у випадку з SGML, малася на увазі тільки логічна розмітка тексту. Тільки декілька тегів призначалися для фізичної розмітки веб-сторінок (ці теги не рекомендувалося до використання).

У 1994 році консорціум W3C почав роботу над HTML 2.0, остаточний стандарт якої був прийнятий в 1995 році, коли вже йшла розробка HTML 3.0. В HTML 2.0 з’явилися форми – засоби надсилання інформації від користувача на сервер. Найбільшим проривом стало появлення HTML 3.0. Він включив в себе такі нововведення, як теги для створення таблиць, вставки малюнків, приміток, розмітку математичних формул та ін. Найбільш важливим нововведенням стало появлення CSS (таблиці стилів), які дозволяли задавати єдиний вид всьому сайту. Вони мали свою структуру, свій синтаксис і застосовувалися разом з HTML.

У 1995 році з’явився браузер Netscape Navigator, розробникам якого була корпорація Netscape Communications. Ця корпорація, з метою залучити користувачів ,стала вводити нові теги, які були призначені для поліпшення зовнішнього вигляду документів. Тим самим були зруйновані початкові принципи мови.

У 1996 році в світ вийшов браузер Internet Explorer 2.0 (розробник: корпорація Microsoft), але він не мав великої популярності через те, що не підтримував багатьох тегів, введених Netscape. Їх підтримка була введена в Internet Explorer 3.0, після виходу якого ринок браузерів був поділений навпіл між Microsoft і Netscape.

Незабаром був створений HTML 3.2, який був орієнтований на Internet Explorer. Даний стандарт довгий час залишався єдиним для веб-розробників. У 2004 році в світ вийшов HTML 4.01, що забезпечує досить велику кросбраузерність.