Англійська мова для програмістів
Будь-який початківець айтішник хоча б раз в житті задавався питанням, на якому етапі вивчення англійської мови можна сміливо себе похвалити і на цьому зупинитися.

Існування такої межі, звичайно ж, міф: щоб твій англійський допомагав тобі в будь-якій ситуації, його потрібно постійно вдосконалювати. Так як англійська мова для програмістів є дуже важливою – я виділив 10 порад, які допоможуть зробити процес вивчення максимально продуктивним і цікавим.

 1. Об’єктивно оціни свої знання.

  Заведи зошит досягнень і записуй в нього все нові слова і стійкі вирази, які ти дізнався за день. Назбируй знання так, ніби збираєш конструктор «Лего» з мільярда деталей: ретельно і трепетно, а головне, з бажанням.

 2. Сфокусуйся на фразах.

  Заучуй мову словосполученнями, готовими виразами, вигуками та іншими блоками. Втекти від своєї російської / української прошивки тобі це не допоможе, але вдосконалить функцію міняти її на англійську при необхідності.

 3. Подивися без озвучки улюблений серіал.

  Ти переглядав “Друзів” вже стільки разів, що пам’ятаєш діалоги напам’ять? Використовуй це для того, щоб навчитися сприймати англійську мову на слух, і незабаром ти зможеш подужати цілий сезон улюбленого серіалу в оригіналі. Субтитри тобі в допомогу!

 4. Забудь про дослівний переклад.

  Англійська мова, як і українська, сповнена фразеологізмами і прислів’їв ями. Знання англійських ідіом допоможе тобі знайти спільну мову з співрозмовником, говорити з ним мовою однієї і тієї ж культури. Якщо ж сприймати фразеологізми буквально, то замість “Break a leg!” У значенні “Ні пуху, ні пера!” Ти почуєш зловісне “Зламай ногу”.

 5. Англійська мова для програмістів

 6. Пограй в Ілона Маска.

  Або вибери яскравого представника західної ІТ-індустрії, від Стіва Джобса до Марка Цукерберга. Підготуйся і презентуй себе, дзеркалу або невидимій публіці якийсь гаджет, розкажи англійською про його можливості і функціонал, опиши дизайн.

 7. Читай технічні статті в оригіналі.

  Не чекай, поки переклад цікавої тобі статті з’явиться на Хабрі, спробуй розібратися самостійно. Вибирай джерело в залежності від специфіки твоєї роботи. Стартаперам підійде Business Insider, менеджерам буде корисний Quora, а розробники знайдуть багато цікавої інформації на GitHub.

 8. Пам’ятай про регулярність занять.

  Більш ефективна схема “менше, але частіше”, ніж 2 рази на тиждень до знемоги. Заняття повинно залишати приємний післясмак, а не бажання закинути книгу подалі, тому визнач для нього оптимальний відрізок часу.

 9. Смакуй англійську мову.

  Отримуй задоволення від найменшої можливості використовувати її. Ти можеш робити це в різних онлайн-ком’юніті на сайтах для спілкування з носіями мови. Почни з sharedtalk.com, conversationexchange.com, Livemocha.com.

 10. Знайди “свої” методи.

  Досліджуй нові підходи, пиши замітки, списки покупок і щоденних завдань англійською, зроби її мовою за замовчуванням на всіх своїх гаджетах, словом, занур себе в мовне середовище!

 11. Закохайся в мову.

  Наша пам’ять швидше “схоплює” то, що має якесь емоційне забарвлення. Саме тому слова улюбленої “We Will Rock You” запам’яталися швидко і легко, а примусово завчений в школі вірш зник з твоєї голови через секунду. Перечитай вподобану книгу англійською, спробуй зробити власний переклад текстів улюблених пісень, знайди «свої» фрази або цитати англійською.