4 помилки, які можуть зірвати запуск сайту
Якщо ви читаєте цю статтю у нас, я просто впевнений, що вам немає необхідності пояснювати переваги володіння власним сайтом.

Коротше кажучи, мова йде про надання, поширення і розширення доступності інформації більш широкому колі однодумців.

Хоча деякі проблеми ми просто не в силах усунути, часто запуск сайту провалюється через використання поганих практик і нерозуміння основ.

Сьогодні я розповім про 4 помилки які можуть зірвати запуск сайту, і як можна з ними боротися, щоб запуск вашого сайту був успішний.

Нехтування перевіркою роботи сайту в різних браузерах

Не перевіряти, як ваш сайт працює в різних браузерах – мабуть, найпоширеніша проблема новоспечених сайтів.

Веб-розробники можуть жити у своєму маленькому світі, і користуватися маленьким набором додатків і єдиним браузером. Але, як і з більшістю продуктів і сервісів, переваги користувачів також різняться, і це правило дуже актуальне і для браузерів.

Статистика використання веб-браузерів показує, що 23,2% користувачів використовують Internet Explorer, 20,3% використовують Firefox, 48,8% використовують Google Chrome, 5% використовують Safari, і 1,43% використовують Opera.
Статистика використання веб-браузерів

Коротше кажучи, не важливо, чи є ви фанатом “браузера 1”, або ненавидите “браузер 2”, якщо ваша аудиторія його використовує. Сенс у тому, щоб сайт працював і не втрачав функціональності незалежно від того, де і ким він використовується.

Пам’ятайте, що вашій розробкою будуть користуватися інші користувачі.

Рішення:

Як вирішити цю проблему?

Очевидним рішенням є кросбраузерна перевірка того, що ваш сайт сумісний з популярними браузерами, і ніде не створюються проблеми з його взаємодією. Це не означає, що вам потрібно тримати у себе весь набір браузерів різних версій на різних операційних системах (хоча, ніщо не замінить тестування в реальних умовах) – для цих цілей є безліч додатків.

BrowserShots, CrossBrowserTesting і Lunascape – ось кілька додатків, якими ви можете користуватися при тестуванні сумісності сайту.

Не приділяти достатньої уваги просуванню сайту

Іноді ви настільки занурені в процес розробки сайту, що нехтуєте просуванням.

Ваша робота ще не закінчена!

Передача ідей та інформації “з вуст у вуста” завжди була основним способом передачі інформації. Завдяки новим технологіям процес передачі інформації колу зацікавлених осіб став набагато простішим. Однак цей канал передачі інформації переповнений, і в ньому легко загубитися.

Якщо вам не вдалося розкрутити сайт – ви, по суті, втрачаєте гроші, час і сили даремно, а цього нікому не хочеться.

Звичайно, з цим можна боротися і після запуску сайту, але це вимагає подвоєного докладання зусиль. Сил, які ви б не витратили, якби заздалегідь застосували правильні і корисні маркетингові стратегії до розкручування сайту.

Рішення:

Як використовувати корисні маркетингові стратегії, з метою надання сайту “ефірного часу”?

Першим ділом, розкажіть про нього всім, кого знаєте. Це включає в себе сім’ю, друзів, колег по роботі, знайомим.

Не думайте про те, що “вони не будуть на нього заходити”, або “це не їх тип сайту”. Чим більшому числу людей ви розповісте, тим більш імовірно, що вони розкажуть про нього тим людям, для яких ваш сайт буде корисний.

Соціальні мережі – потужний інструмент, і його потрібно використовувати по максимуму.

Вам не потрібно докладно пояснювати призначення вашого сайту. Навпаки, про пряме призначення можна не говорити, а залишати в різних місцях маленькі підказки. Просто створіть атмосферу очікування, і, зрозуміло, вказуйте посилання і контактну інформацію, щоб люди були в курсі подій.

Якщо у вас є можливість – спробуйте розмістити рекламу на відомих рекламних майданчиках, у розділах з відповідною вашому сайту тематикою.

Нехтування SEO

Частенько згадка SEO в компанії веб-дизайнерів / розробників може змусити їх нервувати і говорити про “темні мистецтва” і “магії”. Звичайно, варто уникати нечесних практик та їх адептів, але правильне SEO, як і будь-який маркетинговий хід, принесе вам свої дивіденди.

Якщо для вас поняття “щільність ключових слів” і “метадані” звучать, як невідомі слова – варто передати процес розкрутки сайту тому, хто знає, що робити.

Рішення:

Для початку, скористайтеся послугами добре зарекомендованого себе професіонала в області SEO, якщо не впевнені у власній оптимізації.

Якщо роботу над SEO ви берете на себе, витратьте час на те, щоб знайти правильні ключові слова, для широкої і цільової спрямованості. Можна легко пропустити ці слова через інструменти на зразок Google Adwords і Wordstat Yandex.

Переконайтеся, що вміст і заголовки відповідають один одному.

Генерація поганого вмісту

Генерація поганого вмісту
Є безліч способів провалити запуск сайту, але, напевно, найпоширенішим є надання поганого змісту.

Часто люди, залучені в процес розробки сайту настільки схвильовані технічними питаннями, що вони забувають нормально перевірити вміст сайту.
Ви можете надавати чудовий продукт або послугу, але відвідувачам буде важко цим користуватися через граматичні помилки.

Рішення:

Лексичні чи граматичні помилки найлегше виявити, але вони все одно зустрічаються досить часто. Переконайтеся, що будь-який графічний елемент або фотографія на сайті відображається коректно, і всі вони хорошої якості.

Весь вміст і графіка повинні бути переглянуті іншою людиною, перш ніж виводити сайт в продакшен.

Обов’язково погляньте на сайт свіжими очима. З мого досвіду, помилку може знайти хто завгодно – бухгалтер, реєстратор, або навіть чийсь батько. Покажіть сайт людям, яких ви знаєте.

Для прискорення часу завантаження добре б оптимізувати для вебу всі зображення. Часто вам у спадок будуть діставатися зображення зі старих сайтів або проектів, а ви навіть не будете знати, чи були вони оптимізовані, чи ні.

Корисними будуть онлайн-інструменти, на зразок Kraken.io, який може за раз обробити директорію з зображеннями.

Також добре скористатися сервісами перевірки посилань.

Також переконайтеся, що розмітка ваших елементів відображається вірно, і що вміст – як старе, так і нове, – правильно відформатовано.

Хоча я і не є прихильником думки, що всі сторінки повинні проходити валідацію HTML, але HTML-валідатори все ще можуть бути корисні для виявлення потенційних проблем. Можливо, ваш сайт і не вимагає валідації, але хоча б перевірте помилки валідації.

Коротше кажучи, люди роблять помилки. Роботи дисципліновані. Використовуйте автоматизовані сервіси для виявлення потенційних проблем скрізь, де можете.

Дані поради допоможуть вашому сайту виглядати належно.

Висновок

Звичайно ж, описані проблеми при запуску нового або оновленого сайту – лише вершина айсберга. Немає чіткого способу уникнути всіх помилок при запуску сайту, але якщо слідувати деяким простим порадам – можна уникнути безлічі проблем в довгостроковій перспективі.